Recyklační stroje


Třídění železných kovů pomocí magnetických válců a bubnů


Tyto součásti třídících linek jsou vhodné pro zpracování materiálů a odpadních směsí, kde jsou železné kovy obsaženy určitým procentem z objemu.

Železné kovy a jemu podobné jsou nejvíce snadno zachytitelné magnetickým polem. Firma Regulator Cetrisa si je vědoma tohoto, že odpad obsahuje mnoho železného šrotu/odpadu a snaží se o řešení tohoto závažného problému v oblasti životního prostředí.

Regulator-Cetrisa v součinnosti se svými partnery vyvinula kompletní řadu třídících zařízení s cílem oddělit, recyklovat a znovuvyužít železné kovy.

 • Permanentní magnetický válec/buben (R-TMP)
 • Elektromagnetický buben (R-TKM)
 • Permanentní magnetický válec (R-RM)
 • Elektromagnetický válec (R-RME)

Regulator Cetrisa

 • Využívá všech svých zkušeností k určení ideální zařízení pro každou aplikaci.
 • Technické oddělení vyhodnocuje kromě vlastních zkušeností z nesčetných aplikací, také všechny potřebné a důležité parametry, jako například: průtok, hustota, vlhkost, zrnitosti štěrku, atd.
 • Nabízí možnost ozkoušení materiálů ve svých vlastních zařízeních, kde si klient může ověřit účinné oddělení kovů. Tímto způsobem můžeme zajistit uspokojivé výsledky.
 • Díky pokračujícím investicím do výzkumu, vývoje a inovací, nabízíme nejlepší technologii pro integraci zařízení a systémů do procesů a kompletní zařízení na klíč.

  Ukázky aplikací Regulator Cetrisa – Videa

  Popis funkce, fyzikální vlastnosti:

  Buben

  Permanentní magnetický buben (R-TMP) vysílá konstantní a trvalé magnetické pole, protože je vyroben z velmi silných magnetů. Jediným spotřebičem energie je převodovka.
  Elektromagnetický válec (R-TKM) oproti tomu potřebuje energii pro generování magnetického pole, které je vyvoláno prostřednictvím cívky. Tímto způsobem je možné magnetické pole zapnout nebo vypnout. Další výhodou Elektromagnetického válce (R-TKM) je schopnost být sestaven jako větší komponenta než pouhý magnetický válec.

  Válce se většinou používají na koncích dopravníků nebo vibračních podavačů při opouštění nebo vyklápění materiálu z těchto částí stroje.
  Vnější povrch válců je vyroben z nerezové oceli.
  Magnetické jádro (buzené permanentně nebo elektromagneticky), které vyvolává velmi silné magnetické pole, které již z principu přitahuje železné kovy. Poté, co je kov chycen na jeho povrchu, příčné vrstvy unesou tento kov pryč směrem k bezsilové sekcí. Nakonec, je kus železného kovu odhozeno z magnetického silového vlivu, a tím je oddělen od ostatních materiálů.

  Magnetické těleso je spojeno osou, která je otážena pomocí převodovky. Povrch válce je pokryt z nerezové oceli AISI 304 z příčných vrstev. Tyto vrstvy dokáží železný materiál odhodit.

  Válec

  Stálé magnetické válce (R-RM) mají tvar válcového tělesa, které obsahuje silné magnety, ferit nebo vzácné kovy (Ne-Fe-B). Tyto kovy zaručují vysokou intenzitu magnetického separátoru. V tomto případě funguje válec bez energetických nákladů.

  Magnetické válce (R-RM) se používají instalovány místo válečkové hlavy dopravníku nebo po vibračním podavači. Námi dodaný válec umožňuje vynášení dopravníku (jako původní válec). Jsme schopni vyrobit jakýkoliv mag. válec s cílem nahrazení stávajícího válečku bez změny rozměrů v zákaznické instalaci.

  V případech, kdy je zapotřebí velmi vysoký výkon nebo příliš velký průměr, jsme schopni vyrobit a dodat elektromagnetické válečky (R-RME). V této variantě je třeba elektrické napájení pro generování magnetického pole.

  Magnetický separátor pracuje s materiálem přiváděným na dopravník, nebo přímo přes vibračním podavačem. Nemagnetický materiál se vynáší dopředu válce v normálním trajektorii, ale magnetické prvky jsou drženy na pásu a postupují dále po pásu, kde a jsou odváděny dolů na spodní stranu dopravníku, mimo vliv magnetického válce.

  – Splňuje všechny bezpečnostní normy TŰV. – Je vyroben v souladu s ES.

  Základní rozměry Buben Válec
  Délka od 200 do 2.000 mm od 200 do 2.000 mm
  Průměr od 200 do 600 mm od 200 do 600 mm
  Rychlost otáčení od 20 do 30 ot/min stejná jako dopravník

  Ke stažení

  1. Brožura Magnetický buben (EN)
  2. Brožura Permanentní válec (EN)
  3. Prezentace portfolia Regulator Cetrisa (EN)

  Fotogalerie

  Mám zájem o tento stroj

   Vaše jméno (vyžadováno)

   Váš telefon (vyžadováno)

   Váš email (vyžadováno)

   Poznámka

         Souhlasím se zpracováním osobních údajů

    

    

    


   Zpět na nabídku