Recyklační stroje


Třídění železných kovů
na elektro a permanentních magnetických pásech

princip-longtitudinal-overbelt

princip-transversal-overbelt

Tyto součásti třídících linek jsou vhodné pro zpracování materiálů a odpadních směsí, kde jsou železné kovy obsaženy určitým procentem z objemu.

Železné kovy a jemu podobné jsou nejvíce snadno zachytitelné magnetickým polem. Firma Regulator Cetrisa si je vědoma tohoto, že odpad obsahuje mnoho železného šrotu/odpadu a snaží se o řešení tohoto závažného problému v oblasti životního prostředí.

Regulator-Cetrisa v součinnosti se svými partnery vyvinula kompletní řadu třídících zařízení s cílem oddělit, recyklovat a znovuvyužít železné kovy.

 • Permanentní magnetický pás (umístitelný nad dopravník) (R-OMP)
 • Elektromagnetický pás (umístitelný nad dopravník) (R-SKM)

Tyto pásy je možné umístit příčně oproti základnímu dopravníku (obrázek vlevo) nebo podélně oproti základnímu dopravníku (obrázek vpravo).

 

Regulator Cetrisa

 • Využívá všech svých zkušeností k určení ideální zařízení pro každou aplikaci.
 • Technické oddělení vyhodnocuje kromě vlastních zkušeností z nesčetných aplikací, také všechny potřebné a důležité parametry, jako například: průtok, hustota, vlhkost, zrnitosti štěrku, atd.
 • Nabízí možnost ozkoušení materiálů ve svých vlastních zařízeních, kde si klient může ověřit účinné oddělení kovů. Tímto způsobem můžeme zajistit uspokojivé výsledky.
 • Díky pokračujícím investicím do výzkumu, vývoje a inovací, nabízíme nejlepší technologii pro integraci zařízení a systémů do procesů a kompletní zařízení na klíč.
Ukázky aplikací Regulator Cetrisa – Videa

 

Popis funkce, fyzikální vlastnosti:

Elektromagnetický pás

Fyzikální princip pro provoz elektromagnetického pásu (R-SKM) je založen na působení elektromagnetického pole generovaného elektrickou excitační energií na cívku, která je dále přenesena do magnetického pole.
Druhý magnetický pól je zjištěno tak, že obklopuje cívku. Významná excitace na cívku vyvolá magnetické pole. Tímto způsobem je železný materiál, který prochází přes magnetické pole, přitahován k cívce, a tudíž oddělen od ostatních materiálů.

Permanentní magnetický pás

Fyzikální princip pro provoz permanentně magnetického pásu (R-OMP) je založena na magnetickém poli generovaným spojením vysoce výkonných magnetů. Tímto způsobem je železný materiál, který prochází přes magnetické pole, přitahován k magnetickému bloku, a tudíž oddělen od ostatních materiálů. Magnetický blok v tomto případě nespotřebovává žádnou energii, tzn. šetří spotřebu energie stroje.

Magnetické pásy všeobecně – pokračování

Magnetický blok tvoří centrální část malého dopravního pásu. Tento pás má hradla, zábrany nebo výstupky tvaru korečků pro kontinuální sběr a odvedení jakéhokoliv zachyceného železného materiálu.

Pás se nachází nad dopravníkem, kde se zpracovávaný materiál posouvá k dalšímu zpracování nebo cirkuluje (dle zákazníkovi instalace). Tento pás může být umístěn buď v příčném nebo podélném směru. V příčném směru se nad dopravníkem může být pás umístěn na libovolném místě na dopravníku. Při podélném umístění by měla být montáž provedena na hlavě válce dopravníku, kde lze využít parabolické dráhy materiálu.

Regulator Centrisa nabízí celou řadu zařízení, jejichž elektromagnetický obvod je navržen a optimalizována (3D designem) tak, aby poskytoval maximální magnetické síly s minimální spotřebou energie a minimálním rozptylem.

– Splňuje všechny bezpečnostní normy TŰV. – Je vyroben v souladu s ES.

 

Elektromagnetický pás – rozměry

rozmery-pasu
rozmery-pasu-tabulka

 

Permanentní-magnetický pás – rozměry

rozmery-pasu
rozmery-pasu-tabulka

 

Ke stažení

 1. Brožura Elektro-Magnetický pás (EN)
 2. Brožura Permanentní-Magnetický pás (EN)
 3. Prezentace portfolia Regulator Cetrisa (EN)

 

Fotogalerie

 

Mám zájem o tento stroj

  Vaše jméno (vyžadováno)

  Váš telefon (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Poznámka

        Souhlasím se zpracováním osobních údajů

   

   

   


  Zpět na nabídku