Recyklační stroje


Mycí linka na plasty


Tyto linky jsou vhodné pro zpracování vysoce znečištěných materiálů, které musí být odděleny od nečistot, než budou použity v dalších fází zpracování: folie, směsné plasty, tuhé plasty, láhve, granule, plastový odpad pocházející ze směsného odpadu, průmyslový odpad, odpad ze spotřebního materiálu, plastový odpad ze zemědělské výroby atd.
[FMWP – folie z odpadu ze zemědělství a ze spotřebitelského odpadu]
[PWP – odpad z obnovitelných granulí]
[MXWP – směsné plasty]
[RGWP – tuhý plast]

 • [FMWP – folie z odpadu ze zemědělství a ze spotřebitelského odpadu] – typ materiálu, který může být zpracován: Folie s různou tloušťkou pochází z tříděného sběru odpadu, průmyslového odpadu, materiálu od spotřebitelů, zemědělství atd. Charakteristika materiálu při výstupu ze systému: folie, velikost cca 20 mm, dokonale čistý s vlhkostí méně než 3% procenta připraven pro peletování nebo zahušťovací fázi
 • [PWP – odpad z obnovitelných granulí] Typ materiálu, který může být zpracován: Špinavý plastový odpad a granule ​​s různými rozměry nepřesahujícími průměr 12 mm. Charakteristika materiálu opouštějící systém: Materiál dokonale čistý a suchý.
 • [MXWP – směsné plasty] Typ materiálu, který může být zpracován: směšné plasty (lahve, obaly, sáčky, fólie, kelímky, koše, baňky atd) s vysokou mírou znečištění (sklo, keramika, kov, písek, zemina, olej, organický materiál atd.). Charakteristika materiálu vystupující ze systému: Materiál oddělený v závislosti na neslučitelnosti ve vytlačování, vyčištěný a s vlhkostí méně než 3% procento.
 • [RGWP – tuhý plast] Typ materiálu, který může být zpracován: inertní materiály, jako je PP, HDPE, ABS, PC, kontejnery, elektrické baterie, produkční odpadů, třídění odpadu z automobilů atd. Charakteristika materiálu opouštějící systém: drceného materiál, velikosti kolem 12 mm, dokonale čistý s vlhkostí méně než 3%. Materiál je dále připravený do re-granulační fáze.

Popis funkce stroje:

 • Drcení: materiál může být roztavený nebo v balících a může být vložen přímo do drtiče pomocí mechanického „pavouka“ nebo prostřednictvím dopravníkového pásu vybaveného detektorem kovu. Brusky (TM série) zpracují materiál s vysokou mírou emisí znečišťujících látek: hřídel rotor je osazena noži, které posílají materiál oproti pevným lopatkám/ostří umístěných uvnitř pracovního prostoru. Tyto lopatky mohou pracovat v obou rotujících směrech. Tyto stroje jsou vybaveny kontrolou odporu, která řídí obrácení směru otáčení rotoru v případě, že přítomný materiál je obtížné mlýt/drtit. Tyto stroje je možné opatřit vodními tryskami.
 • Třídění: Linka je nejprve vytvořena rotačním sítem (řada VR), navrženo a realizováno pro použití při prosévání termoplastů s cílem eliminovat znečišťující látky s větším rozměrem, než otvory sloužící ke zvýšení účinnosti provozu během mytí. Změnou sklonu válcového síta a jeho otáček v závislosti na typu přítomných znečišťujících látek, je možné měnit průtok systému a účinnost separace.
 • Předpírka pomocí mycí centrifugy: Mycí odstředivky (CP série) jsou vyvinuty k vyčištění vysoce znečištěných materiálů středně velkých rozměrů. Materiál přiváděný do přístroje prochází první mycí fázi a druhou odstředivou fází, která umožňuje hrubé oddělení znečišťujících látek. Použitá voda je vypouštěna společně s znečišťujícími látkami do speciálně poskytované sběrné nádoby. Materiál je odváděn pomocí násypky do dalších fází procesu.
 • Předpírání a oddělení v nádrži: Předpírací systémy jsou pověřené nádoby série VP. Předpírací nádrž odděluje především co nejvyšší množství znečišťujících látek a těžkých plastů z polyolefinů. Tento proces je vhodný pro odstranění všech znečišťujících látek, které jsou považovány za nebezpečné, pro zajištění lopatek mlýnu.
 • Broušení s vodou: Brusky na mytí (série GL) dostávají zároveň vodu a materiál a je možné je osadit dalšími vodními tryskami. V tomto režimu se materiál omyje, odstředí a zároveň vyseparuje do potřebných rozměrů.
 • Mytí a oplachování: Při práci s vodou je materiál stažen pomocí šnekového dopravníku do separačního vodního systému. V tomto režimu je kontaminovaná voda z procesu před přechodem od následných pracích fází oddělena do VL tanků a nádrží. V nádrži působí prostřednictvím dynamické akce speciální rotory umístěné nad otevřeným vodním kanálem, které prostřednictvím svých lopatek myjí a tlačí materiál do sekce extrakce. Jejich rychlost je možné měnit pomocí ručního ovládání. Znečišťující látky, které se potopí na dno jsou odstraněny do odpadu šnekem v protiproudu a vyneseny pomocí dalšího nakloněného šneku.
 • Odstředění spinovým vysoušením: Centrifuga (řady CF) nabízí rychlé a ideální oddělení měkkých znečišťujících látek a vody s nahromaděným materiálem. Tento systém předpokládá použití rotoru vybaveného lopatkou se speciálním sklonem, který pomocí síly odstředivky vyšle materiál proti separačnímu sítu a umožňuje současně materiálu se přiblížit k části vypouštění.
 • Vysoušení: Vysoušecí systémy zahrnují použití kombinace tepla a mechanické energie. V závislosti na vlastnostech materiálu a linky, je možné použít různé typy vysoušení ve stejnou dobu, nebo alternativně: modely UPEF, UEF, RG, PDU. Ty mohou být rozlišeny podle typů procesů/cest, vzduchových topných systémů a typů materiálového dávkování od vnějšího prostředí. Ve všech režimech je řízení směsi vzduchu a regulace relativní teploty svěřeno elektronicky naprogramovanému PLC. Na výstupu je zbytková vlhkost méně než 3%, a tím je zaručena vhodnost materiálu pro vstup přímo do vytlačování.
 • Skladování: Vyčištěný materiál může být skladován ve vhodných silech (FS, HSF, SO4, PS, VM) nebo přímo do big-bagů.

– Splňuje všechny bezpečnostní normy TŰV. – Je vyroben v souladu s ES.

MODEL FMWP MXWP RGWP PWP
Výkon zařízení (kg/h) 250 250 250
Výkon zařízení (kg/h) 500 500 500 500
Výkon zařízení (kg/h) 1000 1000 1000 1000
Výkon zařízení (kg/h) 1500 1500

Fotogalerie

Mám zájem o tento stroj

  Vaše jméno (vyžadováno)

  Váš telefon (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Poznámka

        Souhlasím se zpracováním osobních údajů

   

   

   


  Zpět na nabídku