Recyklační stroje


ATM – Zpracování třísek (do znovuvyužitelných briket)

Z druhotného surového materiálu do využitelných briket.

ATM Recyclingsystems – Recyklace kovového šrotu

ATM je zkratka pro Arnoldovy Technologie pro Metalrecycling (recyklaci kovů). Tato rakouská firma stojí na základech svých více než 80ti let zkušeností a je předním členem ASCO Group. Firma ATM řídí, sestavuje, plánuje, vyrábí a poskytuje systémy a služby v odvětví zpracování, třídění, recyklace a zhodnocení kovů a druhotných surovin.
Základem integrovaných řešení ATM jsou technické znalosti, které ATM zaručují vedoucí postavení na trhu, dále in-house-výroba recyklačních strojů a celosvětová podpora servisu a náhradních dílů.
Posláním ATM je spolupracovat se zákazníkem jako s rovnoceným a dlouhodobým partnerem. Dodávat na trh nejlepší technologii a servisní řešení, kterým přispěje k úspěchu svých partnerů v jejich oblastech působení.
ATM vyrábí vysokotlaké balíkovcí a briketovací lisy na šrot, nůžky a nožové drtiče, drtiče a veškeré další stroje a zařízení pro odvětví recyklace kovů.
ATM dodává stroje do 5 kontimentů a na svém kontě má již přes 1000 instalací svých strojů, recyklačního vybavení a recyklační linek.

ATM – Zpracování třísek (do znovuvyužitelných briket)

 

 

– Splňuje všechny bezpečnostní normy TŰV. – Je vyroben v souladu s ES.

 

 

Funkce

 • Briketování kaší z broušení
  Nejvíce ziskovým aspektem při tváření briket lze nalézt v průběhu procesu briketování, kde je více jak 90% z olejových složek a vody ze vstupního materiálu vytlačeno ven. Extrudovaná maziva a řezné oleje mohou být znovu použity. Vzhledem k poklesu nákladů (bez poplatků za skládkování a náklady na likvidaci) se investice do briketovacího lisu ATM vrátí během několika málo měsíců.
 • Rizikový materiál – hobliny hořčíku nebo titanu
  Uskladněné třísky titanu a hořčíku jsou vysoce hořlavé. Avšak jejich význam jako lehký stavební materiál v automobilovém průmyslu se neustále zvyšuje. Vzhledem k požární nebezpečnosti je třeba při manipulaci s těmito materiály dbát zvýšené opatrnosti. Tato rizika jsou minimalizována za předpokladu použití briketovacího lisu ATM.
 • Hliníková struska
  Při výrobě a rafinaci hliníku je takzvaná struska přetvořená na taveninu. Tato struska obsahuje nejen hliník a oxid hlinitý, ale také různé produkty spalování a rozpuštěné zbytky vyzdívky. Části strusky mohou být znovu použity a zpracovány. Posléze jsou stlačeny speciálními zápustky ATM materiálů.
 • Speciální slitiny
  Lisovací aglomerace speciálních slitin nabývá na významu. Osvědčilo se použití malého stroje řady ArnoBrik 5 a 7, které zajišťují vysokou úroveň použité tlakové síly a flexibilní řízení procesů.
 • Chování při tavení hliníku
  Ve spolupráci s University of Leoben proběhla studie na chování třísek a briket při spalovaní v průběhu tavení druhotných surovin. Tyto experimenty vedly k vyššímu výkonu z hliníkové brikety, a tedy vyšší účinnosti recyklace.
 • Požadavky zákazníků a investorů
  ATM jako hlavní poskytovatel systémových řešení v oblasti recyklace kovů nabízí na míru šitá řešení pro Vaše konkrétní požadavky.
  Lze také provést zkoušky Vašeho materiálu a Vašich přání na základě konkrétních potřeb.

Mám zájem o tento stroj

  Vaše jméno (vyžadováno)

  Váš telefon (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Poznámka

        Souhlasím se zpracováním osobních údajů

   

   

   


  Zpět na nabídku