Recyklační stroje


Briketovací lis ATM ArnoBrik

Lis pro lisování a / nebo briketování všech druhů třísek.

ATM Recyclingsystems – Recyklace kovového šrotu

ATM je zkratka pro Arnoldovy Technologie pro Metalrecycling (recyklaci kovů). Tato rakouská firma stojí na základech svých více než 80ti let zkušeností a je předním členem ASCO Group. Firma ATM řídí, sestavuje, plánuje, vyrábí a poskytuje systémy a služby v odvětví zpracování, třídění, recyklace a zhodnocení kovů a druhotných surovin.
Základem integrovaných řešení ATM jsou technické znalosti, které ATM zaručují vedoucí postavení na trhu, dále in-house-výroba recyklačních strojů a celosvětová podpora servisu a náhradních dílů.
Posláním ATM je spolupracovat se zákazníkem jako s rovnoceným a dlouhodobým partnerem. Dodávat na trh nejlepší technologii a servisní řešení, kterým přispěje k úspěchu svých partnerů v jejich oblastech působení.
ATM vyrábí vysokotlaké balíkovcí a briketovací lisy na šrot, nůžky a nožové drtiče, drtiče a veškeré další stroje a zařízení pro odvětví recyklace kovů.
ATM dodává stroje do 5 kontimentů a na svém kontě má již přes 1000 instalací svých strojů, recyklačního vybavení a recyklační linek.

Briketovací lis ArnoBrik

Briketovací lisy série ArnoBrik jsou vhodné pro lisování a / nebo briketování všech druhů třísek, které tvoří většinu odpadního materiálu z obrábění oceli, litiny, nerezové oceli, hliníku, hořčíku, mosazi, mědi, bronzu, titanu, atd. Dále lze také zpracovat práškové formy speciálních slitin, struskové sloučeniny, bateriový odpad, brusné kaly z široké škály materiálů nebo i dráty z pneumatik a okují.

Zpracování slisovaných briket přináší více komfortu a bezpečnosti. Slisované brikety lze tavit snadněji ve srovnání s volnými třískami a prachem. Briketování namleté suspenze umožňuje ekologické navrácení odpadní/získané tekutiny zpět do procesu.

Lisy jsou k dispozici se třemi různými variantami výplní, aby vyhovovaly vlastnostem materiálu a jeho volnému průchodu strojem. Nakloněný podavač nebo dvoustupňový podavač umožňují zpracovávat i kašy z broušení a třísky z vrtání.

Vysokopevností svařovaná konstrukce zaručuje, že stroje mohou být také použity pro těžký nepřetržitý provoz.

Každý stroj může být ovládán manuálně nebo automaticky.

Všechny lisy mají Grafický panel s vizualizací všech procesních kroků pro snadnou obsluhu. Díky tomu je možné stroje snadno integrovat do stávajících výrobních linek. Je také možné stroje řídit a udržovat dálkově pomocí modemu.

– Splňuje všechny bezpečnostní normy TŰV. – Je vyroben v souladu s ES.

 

Funkce

 • Násypky dle specifik materiálu
  Na lis lze nainstalovat různé varianty vstupních násypek, aby co nejlépe odpovídaly každému konkrétnímu vstupnímu materiálu.
 • Plnící ventil na lisovacím válci
  ATM lisy určují standard: více než 30% hnací síly může být ušetřeno vzhledem k inovativní plnící technologii ventilů
 • 3-dimenzionální technologie pro heavy-duty
  Žádný jiný princip konstrukce neodvádí účinně tolik lisovací síly jako technologie lisování ve 3 směrech. Lisovací kolony jsou vybaveny patentovanými upínacími maticemi, které jsou schopny zpracovat milióny hutnících cyklů při plném zatížení.
 • Hydraulická nádrž
  Dvoukomorový systém zaručuje dodávku filtrované a ochlazené oleje do řízených hydraulických čerpadel s kontrolou vytíženosti a výkonnosti.
 • PZT technoligie aktivace čerpadla
  Aktivační technologie čerpadla reguluje požadované množství oleje pro činnost válce, čímž se minimalizuje potřebná hnací energie lisu.
 • Brikety s vysokou hustotou
  Výborná dopravní dostupnost a tavicí charakteristiky kvůli vysokému brikety zhutnění.
 • Know-how v oblasti lisování
  Různé průměry lisovacích nástrojů zaručují optimální kvalitu briket pro nejlepší možný výkon. Optimální životnosti nástrojů a celého stroje zaručují nástroje z různých materiálů vhodných pro Vaši aplikaci.

Ke stažení

 1. Technické údaje ArnoBrik (CZE)
 2. Technické údaje ArnoBrik (EN)
 3. Článek o briketování (DE/ENG)

Videoukázka

ArnoBrik 10

ArnoBrik 18

ArnoBrik 22

Fotogalerie

Mám zájem o tento stroj

  Vaše jméno (vyžadováno)

  Váš telefon (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Poznámka

        Souhlasím se zpracováním osobních údajů

   

   

   


  Zpět na nabídku